Burkoló

Burkoló illusztráció

Építőipar ágazat képzése, amely szakképzettség megszerzésével zárul. A burkoló szakember az épületek, építmények kültéri és beltéri hidegburkolatait, valamint a beltéri fal és padlófelületek melegburkolatát készíti el, javítja és bontja. Az épület díszítő, valamint homlokzat-, lábazatburkolatait készíti, azokat javítja, felújítja és bontja, burkolatokat és térburkolatokat készít, javít, bont.

Ajánlott minden fiatal számára, aki szeret kreatívan, szépet alkotni és hosszú távon megbecsült munkát szeretne változatos munkakörnyezetben.

KOMPETENCIAELVÁRÁS

Ügyes mozgás, állóképesség, jó fizikum, jó szemmérték és térlátás, kézügyesség, precizitás, csapatmunka.

A SZAKKÉPZETTSÉGGEL RENDELKEZŐ

• alkalmazza és értelmezi a műszaki ábrázolás módszereit, építészeti terveket, egyszerű burkolati terveket készít;
  • a munkaterület felmérését követően a mellékelt tervek alapján megtervezi a munka technológiai sorrendjét és meghatározza az ahhoz szükséges anyagmennyiséget;
  • alkalmazza a munkavégzéshez szükséges eszközöket, szerszámokat, gépeket, berendezéseket és mérőeszközöket;
  • vízszintes és függőleges felületre kültéri- és beltéri hidegburkolatot, díszburkolatot, mozaikburkolatot készít.

ISKOLASPECIFIKUS INFORMÁCIÓK A KÉPZÉSHEZ