SZC logo

Vas Vármegyei Szakképzési Centrum

OM kód: 203062 | 9700 Szombathely, Szent Márton u. 77.

Intézmény logo

Vas Vármegyei SZC Hefele Menyhért Szakképző Iskola

 • Hírek
 • Közérdekű adatok
 • CLASSROOM
 • KRÉTA
Széchenyi 2020

Hírek

2022. szept. 15.


Iskola

  „Vessz el velünk a budai Várnegyedben!” – Tanulmányi kirándulás Budapesten

  Iskolánk 10/A és 11/A osztályos diákjai múzeumlátogatáson vettek részt szeptember 8-án.

  „Vessz el velünk a budai Várnegyedben!” – Tanulmányi kirándulás Budapesten

   

  Iskolánk 10/A és 11/A osztályos diákjai múzeumlátogatáson vettek részt szeptember 8-án. Először gyönyörködtünk a csodás panorámában, majd ellátogattunk a Történeti Múzeum Vármúzeumába. Bejárhattuk a középkori palota termeit, az egykori várkápolnát és a gótikus termet, valamint megtekintettük a múzeum egyedülálló kincseit, például Mátyás király palotájának pompájáról tanúskodó márvány kőfaragványokat. Mindemellett az időszaki kiállítások közül a kerékpárversenyzés történetét láthattuk, a Budapest saluta il Giro-t!

   

  „Az aranyszarvasra vadászom.
  Mosolyoghattok, barátaim, én mégis űzőbe veszem a tovatűnő látomást.”

  (Rabindranath Tagore)

  A délutáni programunk a Pénzmúzeumban folytatódott, ahol legnagyobb megdöbbenésünkre egy robot köszöntött bennünket, majd a „Kövesd az aranyfonalat!” elve szerint haladtunk.
  A pénz világa kalandos, élményekben gazdag, mégis kiismerhető. Különleges játékokkal, vetítésekkel, interaktív feladatokkal bizonyították be, hogy a pénz nemcsak anyagi érték, hanem kulturális szempontból is mindannyiunkat gazdagabbá tesz. Külön öröm volt számunkra, hogy saját arcképes bankjegyet is tervezhettünk. A múzeum modern, interaktív feladatokkal (cserekereskedelem, tőzsdejáték) bilincselte le diákjaink figyelmét.

  Köszönjük, hogy részesei lehettünk!

  Szabóné Kopácsi Judit, Nagy-Pöltl Edina, Fülöp-Horváth Gabriella, Szőts Máté

  GALÉRIA

  Képek

  BP2022_045.jpg
  BP2022_047.jpg
  BP2022_020.jpg

  KAPCSOLÓDÓ HÍREK


  Hő- és hangszigetelő képzés

  Hő- és hangszigetelő képzés

  HŐ- ÉS HANGSZIGETELŐ KÉPZÉS SZOMBATHELYEN! A Vas Megyei Szakképzési Centrum megfelelő számú jelentkező esetén Hő- és hangszigetelő képzést indít Szombathelyen 2022. március elején.

  2022. febr. 2.


  Iskola

  Hello Haver

  Hello Haver

  Iskolánk 12.A osztálya részt vesz a nemzetközi Krókusz projektben, ami a második világháborúban értelmetlenül meghalt gyermek áldozatoknak állít emléket. Iskolánk udvarában elültettük a virághagymákat

  2022. febr. 21.


  Iskola

  Műhelyiskolai Csarnok átadó ünnepsége Kazincbarcikán

  Műhelyiskolai Csarnok átadó ünnepsége Kazincbarcikán

  2022.02.28-án került sor Kazincbarcikán a Tedd képessé – Don Bosco Szakképzés- fejlesztési Mintaprogram – Műhelyiskola elem (NFA-KA-ITM-5/2019) keretében kivitelezésre került műhelyiskolai csarnok átadó ünnepélyére, valamint az azt követő szakmai fórumra.

  2022. márc. 3.


  Iskola


  Partnereink

   SZC logo

   Vas Vármegyei Szakképzési Centrum


    • Intézmény logo
    • Vas Vármegyei SZC Hefele Menyhért Szakképző Iskola

     9700 Szombathely, Szent Márton u. 77.

    • Telefon: 94/501 346

     E-mail: hefele@hefele.edu.hu

     OM azonosító: 203062


    2023Vas Vármegyei SZC Hefele Menyhért Szakképző Iskola