2024. márc. 20.

Virággal az erőszak és az előítélet ellen

KRÓKUSZ PROJEKT 2023-24

Virággal az erőszak és az előítélet ellen

Iskolánk, a Vas Vármegyei SZC Hefele Menyhért Szakképző Iskola idén is örömmel csatlakozott a projekthez. Igyekszünk segíteni a fiataloknak abban, hogy "eldobják az előítéleteket" és toleráns felnőtté váljanak.

Közösen ültettük el a krókusz hagymákat iskolánk udvarán.

A Dobbantó programban résztvevő fiatalokat és a 11/A osztályt vontam be ebbe a korszerű és hatékony történelmi ismeret- és személyiségfejlesztő emlékezetprogramba.

Tavaszig diákjaink különböző programokkal készülnek a holokauszt magyarországi áldozatainak emléknapjára, emlékezve a gyermekáldozatokra.

Idén fókuszban a hiányjelek lesznek, a „történelmi hiányjelek” és a fiatalok saját hiányérzeteinek feldolgozása és párhuzamba állítása, így kapcsolatot teremthetünk a történelmi és a saját traumák között, empatikusabban kezelhetjük azokat.

A krókusz olyan virág, amely a fagyos földből is képes kinyílni. Sárga színe utal a zsidók által viselt sárga csillagra. Ezért választották annak a mozgalomnak a jelképéül, amely a holokauszt oktatását a virág elültetésével hozza közelebb a fiatalokhoz. A Krókusz Projekt szerint annyi idő alatt, amíg a virág kinyílik, van időnk elgondolkodni és beszélgetni arról, milyen tragédiához vezethet az előítélet.

A kis tavaszi virág az élet szimbóluma is, és azt üzeni: „az előítélet helyett válaszd az életet!”. A krókuszokkal figyelmeztetünk, hová vezet a kirekesztés.

Idén is vártuk a virágok tavaszi ébredését!

Szabóné Kopácsi Judit